არქიტექტორისა და დიზაინერის, ლადო ლომიტაშვილის მიერ დაფუძნებული Studio Gypsandconcrete, რომელიც მუშაობს სივრცით დიზაინსა და კონცეპტუალურ ავეჯზე, წარმოგიდგენთ ექვს უნიკალურ სკამს სერიიდან UPCYLCED. პროექტი ხაზს უსვამს მასალების ხელახალი გამოყენებისა და რეციკლირების მნიშვნელობას, გარდაქმნის ძველ, მასობრივად წარმოებულ ობიექტებს და ანიჭებს მათ ახალ სიცოცხლეს. თითოეული სკამი მეორადი ან ნარჩენი მასალებით იქმნება, ინდუსტრიული წარმოების სკამებს უნიკალური ხელოსნური ჩარევით ცვლის და სრულიად ახალ ესთეტიკას სძენს. UPCYLCED სერია გამოირჩევა ტექსტურებისა და ტყავის არარეგულარული ნაკერების გამოყენებით, რაც თითოეულ სკამს გამორჩეულ იდენტობას ანიჭებს. ამ გზით იქმნება ფუნქციური ობიექტების კოლექცია, რომელიც აერთიანებს მდგრადობის პრინციპებსა და ტრანსფორმაციის სილამაზეს. პროექტი აცოცხლებს დიალოგს მასობრივ წარმოებასა და ხელნაკეთ ინტერვენციებს შორის და გვახსენებს, რომ გამოყენებულ მასალებს კვლავ შეუძლიათ ღირებულების შექმნა. UPCYLCED გვთავაზობს გააზრებულ და შეგნებულ მიდგომას როგორც მოხმარების, ისე დიზაინის პროცესში.